محل تبلیغات شما
#سیاهنمایی/45

مژده به قاچاقچیان موادّ مخدّر!

پخمه گفت: من طرحی برای ریشه کن شدن تجارت موادّ مخدّر تهیّه کرده ام!

گفتم: آفرین بر تو! پس ثابت کردی که تو نُخبه ای نه پَخمه!حالا طرح خودت را بگو ببینیم!

گفت: قیمت شکر در دنیا به دلیل رکود اقتصادی ۳۵درصد کاهش پیدا کرده و از ۳۴ به ۲۲ سنت رسیده. دولت برای شکر سوبسید پرداخت می کند و با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود. یعنی کیلویی ۹۲۴ تومان.
در حالی که شکر در بازار به ۸هزار تومان رسیده!
حالا اگر خودمان برویم و شکر را با دلار آزاد ۱۶هزارتومانی بخریم برایمان ۳۵۲۰ تومن تمام می شود. یعنی در حال حاضر شکر با دلار ۳۶هزار تومانی وارد می شود . در حالی که وارد کننده ارز ۴۲۰۰ تومنی می گیرد.
این وسط چه کسی این سود شگفت انگیز را به جیب می زند؟
کجا می توانید سود ۸۰۰درصدی روی واردات کالاهای اساسی پیدا کنید؟

قاچاق مواد مخدّر هم تا این اندازه سود آور نیست.حالا آیا فروشندگان موادّ مخدّر بهتر نیست به جای موادّ مخدّر،شکر وارد و توزیع کنند؟!

گفتم: این حرف تو واقعا منطقی و واضح است. حالا به نظر چرا بزهکاران جامعه بویژه قاچاقی ها از این پیشۀ زشت دست نمی کشند و به این تجارت های سودآور روی نمی آورند؟

گفت: حالا رسیدی به اصل مسئله! وقتی فساد در کشوری نهادینه شود،امکان داد و ستد حلال و کسب روزی منصفانه خیلی مشکل و سخت می شود.

زنی پسر کوچکی داشت که زیاد ی می کرد، به سفارش نزدیکان او را نزد شیخی بردند. شیخ برایش دعایی نوشت و فرمود :
آن را به کتفش ببندید او دیگر هرگز ی نمی کند!
هنگامی که به خانه باز می گشتند پسر در راه عقب مانده بود!

مادرش از او خواست سریع تر راه برود و به او برسد ، ناگاه پسر گفت :
مادر دمپایی شیخ بزرگ است و نمی توانم با آن به درستی راه بروم!

گفتم: باز هم #سیاهنمایی کردی؟!

#شفیعی_مطهر

کانال رسمی تلگرام گاه گویه های مطهر

https://t.me/amotahar

اگر حافظ امروز بود!/طنز

هزار مرغ ماهی خوار

لطفا آخرین نفر نباشید!

موادّ ,مخدّر ,شکر ,حالا ,نمی ,گفتم ,موادّ مخدّر ,می شود ,شود یعنی ,در حالی ,تومانی وارد ,قاچاقچیان موادّ مخدّر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

nsulelinit درهم کالا اشعارعلی خودی آغمیونی sarroringi keyphosmagold rotinato سرویس خبری کشتکار شهرستانی temhuduse Adamak ♡♡نوید زندگی♡♡