محل تبلیغات شما

#سیاهنمایی/47

می رویم فینال!

پخمه گفت: به نظر من ملّت ایران را به خاطر صبر و مقاومت باید تحسین و تقدیر کنیم و پایداری آنان را بستاییم.

گفتم: چرا؟

گفت: مردم مقاوم ما پس از عبور پیروزمندانه از مراحل آلودگی هوا، سقوط هواپیما ،تلفات ناشی از تصادفات جاده ای، ریزگردها ،حملۀ ملخ ها، خشکسالی ، گرانی ، تورّم، بحران پوشک و موشک،زله ، سیل ،شهاب سنگ و پراید حالا رسیدیم به مرحله کرونا!عزیزانی که تا حالا هنوز زنده مانده اند می رویم به مرحله آتشفشان ها.
همان مرحله ای که دایناسورها نتوانستند زنده بمانند و نسلشان منقرض شد!

اگر این مراحل را به سلامتی رد کنیم ، آنان که زنده ماندیم ،می رویم فینال!

گفتم: تند نرو! هنوز از مرحلۀ کرونا عبور نکرده ایم!چه توصیه و سفارشی برای عبور راحت از این مرحله داری؟

گفت: به مردم عزیزمان توصیه می کنم مواظب خودتان و بچه‌ها باشید، اینجا کسی برای شما ۱۰روزه بیمارستان نمی سازد ، فوق فوقش ۲۵هزار قبر و ۵۰ هزار کفن آماده می کنند!! 

می گویند مردی نوکری داشت بی هنر و ناکارآمد. هر کاری به او محوّل می کرد یا انجام نمی داد و یا با تانّی و تاخیر و نیمه کاره انجام می داد.
روزی اربابش به او گفت: 

مردم نوکر دارند' من هم نوکر دارم! از این به بعد هر بار کاری به تو رجوع کردم، باید به طور کامل انجام دهی یعنی ضمن انجام کار اصلی ،کارهای جنبی آن کار را هم، همزمان باید انجام دهی ،و گر نه تو را اخراج می کنم.
روزی ارباب مریض شد و دربستر بیماری افتاد.
به نوکرش گفت : برو و برای من حکیمی بیاور.
نوکر رفت و برخلاف همیشه زود برگشت اما به دنبالش علاوه بر طبیب، چهار نفر دیگر هم آورده بود!
ارباب گفت: این ها که هستند؟من فقط از تو آوردن طبیب را خواستم.آن چهار نفر کیستند؟ 

نوکر گفت: ارباب! شما به من نصیحت کردید که برای انجام یک فرمان باید چند کار مکمّل آن کار اصلی را هم انجام دهم. من هم طبیب را آوردم. بعد فکر کردم طبیب نسخه می نویسد.نفر دوم داروساز است . بعد باید به شما آمپول بزنند. نفر سوم آمپول زن است. بعد شما به سلامتی می میرید. نفرچهارم مرده شور است. بعد باید شما را دفن کنند. نفر پنجم گورکن است.من همۀ کارهای جنبی را هم انجام دادم تا دچار دوباره کاری نشویم!
مسئولان ماهم شخصیت های آینده نگری هستند و می ترسند مردم درمان نشده و خدای نکرده فوت شوند. لذا مشکل کفن و دفن و.را هم حل کرده اند!

گفتم: باز هم #سیاهنمایی کردی؟!

#شفیعی_مطهر

کانال رسمی تلگرام گاه گویه های مطهر

https://t.me/amotahar

اگر حافظ امروز بود!/طنز

هزار مرغ ماهی خوار

لطفا آخرین نفر نباشید!

انجام ,هم ,نفر ,، ,کار ,مرحله ,رویم فینال ,است بعد ,را هم ,می رویم ,بعد باید

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

paddtecarche fietectali nolamevil مجله وبلاگی نیازمندی های روز ایران آباد و سربلند گروه آموزشی مکانیک خودرو استان کردستان Nancy's style imcleanlaudo دیاناتم- انواع تم تولد و جشن تولد و بادکنک آرایی