محل تبلیغات شما

#طنزسیاهنمایی/ 55

پیش به سوی نابودی کامل جنگل ها!!

پخمه گفت: سازمان جنگل‌ها، گرچه گام های بلندی در راه نابودی جنگل ها(!!) برداشته،ولی در مجموع در اجرای پروژۀ نابودی کامل جنگل ها!! با شکست روبه رو شده،چون هنوز نتوانسته جنگل ها را ریشه کن کند!!!

گفتم: ظاهراً باز هم یک چیزی زده ای!! این حرف ها چیست؟ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور یکی از سازمان های زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی به شمار می‌رود که وظیفه دفاع و حفظ منابع طبیعی کشور را بر عهده دارد.نه جنگل زدایی!!

گفت: ما قرن ها در طول تاریخ که چنین سازمان هایی عریض و طویل نداشتیم چندین برابر فعلی جنگل های انبوه داشته ایم. در اطراف همدان امروز که هیچ پوشش درختی طبیعی انبوه ندارد، در حدود 2500 سال پیش، جنگلی پر از جانوران درنده بوده است. ناصرخسرو قبادیانی که در قرن پنجم هجری از خوزستان عبور کرده، از فضاهای جنگلی منطقه نوشته که از انبوه درختان،آسمان دیده نمی شد! همۀ این جنگل ها را نیاکان ما حفظ کرده و برای ما به میراث گذاشته اند.ولی ما با صرف مبالغی هنگفت و بودجه ای سنگین سالانه از مساحت این میراث تاریخی می کاهیم. به طوری که در همین جنگل سوزی های!! اخیر در بیش از 250نقطه کشور هزاران هکتار از جنگل ها را به آتش کشیدیم!! ما سالانه 63 هزار هکتار از جنگل های خود ،این معادن طلای سبز را نابود می کنیم!!

می گویند راننده ای با ماشین ژیان بین دو شهر مسافرکشی می کرد. روزی مسافری ساده دل سوار کرد. بین راه برای چند لحظه به علّت نیاز به دستشویی در جلوی یک قهوه خانه توقُّف کرد. پس از برگشت دید مسافر دندۀ ژیان را از جای کنده است! با شگفتی به او گفت: چرا دنده را از جاکندی؟ 

پاسخ داد: آخر دیدم تو از ابتدا با همۀ زور و قدرت خود تلاش می کنی دنده را بکَنی و نمی توانی! من خواستم کمکت کرده باشم!(دندۀ ژیان به گونه ای طرّاحی شده که راننده موقع تعویض دنده آن را از جای  خود بیرون می کشد).

حالا ظاهرا سازمان جنگل ها ظاهراً گمان می کند وظیفه اش ریشه کنی جنگل هاست!

گفتم: تو از بس سرت را توی کتاب ها می کنی و این آمار و ارقام را می خوانی چشم و گوشَت باز و در نتیجه زبانت دراز می شود!

و باز هم #سیاهنمایی می کنی!

#شفیعی_مطهر

کانال رسمی تلگرام گاه گویه های مطهر

https://t.me/amotahar

اگر حافظ امروز بود!/طنز

هزار مرغ ماهی خوار

لطفا آخرین نفر نباشید!

جنگل ,ها ,های ,سازمان ,کنی ,نابودی ,جنگل ها ,کامل جنگل ,را از ,نابودی کامل ,ها را

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

vinsacernerg پزشکی- متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی زانو tilobirthle cessvecitu شهید مطهر تحلیل بورس "تیزبین" همسفران مهر خاطرات دری وری liatanfirsdel Raymond's blog