محل تبلیغات شما

#طنزسیاهنمایی. 102

شکاف طبقاتی!

گفت: من شهری را در دنیا می شناسم که کنسرو خوراک گوشت آبدار مخصوص سگ های بالغ با قیمت: 550 هزار تومان. 

کنسرو مخصوص سگ با طعم مرغ و بوقلمون قیمت : 350 هزار تومان. خوراک ویژۀ پروبیوتیک به همراه ات خشک شده مخصوص همستر قیمت : 220 هزار تومان . 

یونجۀ معطّر ، تهیّه شده از کوه های آلپ ، کاملاً طبیعی مخصوص جوندگان خانگی قیمت : 300 هزار تومان . 

قلاده چرم طبیعی در سه سایز قیمت : 400 هزار تومان و.

لامبورگینی 15 میلیارد تومانی یا خانه ی 500 میلیارد تومانی هم در آن شهر فراوان است.

در عین حال روی دیگر سکۀ در همین شهر ، وجود ششصد هزار نفر زباله گرد است که سیصد هزار نفرشان " کودک " اند و در طول سال شاید هرگز حتی یک وعده خوراک گوشت آبدار نمی خورند!

پول دو وعده خوراک سگ ِ یک خانه در این شهر، تمام درآمد ِ ماهانۀ دست کم یک میلیون خانوار چهار نفره در همان شهر است!

گفتم: این شهر احتمالاً در یک کشور سرمایه داری بی رحم غیراسلامی است. چون اسلام دین مساوات است و استقرار عدالت اجتماعی ،مهم ترین ویژگی جامعۀ اسلامی است و انقلاب ایران متعلّق به مستضعفان است!حالا بگو این کدام شهر و در چه کشوری است؟

گفت: تهران!! اُمُّ القُرای جهان اسلام!
♦️این قیمت های برخی از محصولات موجود در یک pet shop زنجیره ای در خیابان فرشته تهران است!

یکی از موسّسات خیریه برای جلب کمک مرفّهان بی درد همایشی برگزار می کند.
مدیرعامل موسّسه به روی سن می رود و برای تحریک حسِّ نوع دوستی آنان و به منظور نشان دادن سرعت فراگیری خطِّّ فقر با ریتمی آرام شروع به خواندن این بیت سعدی می کند:

بنی آدم اعضای یک پیکرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

بعد می گوید:من هربار که این بیت را می خوانم یک شهروند ما به زیر خطِّ فقر می رود!

ناگهان صدایی با زبان شیرین طنز از میان جمعیت می گوید :
خب، شعر نخوان که کسی زیر خطِّ فقر نرود!!

گفتم: باز هم #سیاهنمایی کردی؟!

#شفیعی_مطهر

کانال رسمی گاه گویه های مطهر

https://t.me/amotahar

اگر حافظ امروز بود!/طنز

هزار مرغ ماهی خوار

لطفا آخرین نفر نباشید!

یک ,هزار ,قیمت ,شهر ,تومان ,مخصوص ,هزار تومان ,در یک ,گوشت آبدار ,مخصوص سگ ,می رود

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مازندران طلاست سیدمرتضی حسینی بیدگلی remaboto نرم افزار افزایش بازدید سایت trifarlaking کیمیا اول Keith's receptions | طراحی سایت | طراحی وب سایت | طراحی سایت حرفه ای | بهینه سازی سایت | طراحی | سئو | طراحی سایت بازرگانی | عسل خالص، طبیعی و ممتاز کوهستان، مرغوبترین عسل ایران اموزش شطرنج