محل تبلیغات شما

#طنزسیاهنمایی/ 123

یک تاریخ #سیاهنمایی

گفت: مملکت، خراب و رعیت، پریشان و گداست .

دست تعدّی حُکّام و مامورین بر مال و عِرض و جان رعیت، دراز است ، ظلم حُکّام و مامورین اندازه ندارد. از مال رعیت هر قدر دلشان اقتضا کند می برند.‌

قوهٔ غضب و شهوتشان به هرچه میل و حُکم کند ، از زدن و کشتن و ناقص کردن اطاعت می کنند. این عمارت و مبل ها و وجوهات در اندک زمان از کجا تحصیل شده ؟
 هزارها رعیت ایران از ظلم حکّام و مامورین به ممالک خارجه هجرت کرده به حمّالی و فَعلگی گذران می کنند و در ذلّت و خواری می میرند.

اگر اصلاح نشود، عنقریب این مملکت جزء ممالک خارجه خواهد شد. 

گفتم: آهای!! چه خبر است؟امروز دیگر داری یک سره #سیاهنمایی می کنی!خوب اوضاع مملکت را تشریح می کنی!

گفت: این دیگر #سیاهنمایی من نیست! این بخشی از متن نامهٔ مرحوم سیدمحمد طباطبایی به مظفرالدّین شاه قاجار است.گویی سیمای همین امروز را دارد ترسیم می کند!

گفتم: پس ظاهراً در همۀ دوره های تاریخی کسانی بوده اند چون تو که #سیاهنمایی می کرده اند!

#شفیعی_مطهر

کانال رسمی تلگرام گاه گویه های مطهر

https://t.me/amotahar

اگر حافظ امروز بود!/طنز

هزار مرغ ماهی خوار

لطفا آخرین نفر نباشید!

سیاهنمایی ,مامورین ,کند ,اند ,ممالک ,ظلم ,و مامورین ,حُکّام و ,سیاهنمایی می ,می کنی ,می کنند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت عطرآرا | قیمت بهترین خوشبوترین عطر و ادکلن های زنانه و مردانه quedimipa از همه چیز و همه جا ticcoileolec orwaicamar نیازمندی های روز exseampialis maibohmukea وبلاگ نمایندگی ابوریحان adehdehol