محل تبلیغات شما

#طنزسیاهنمایی. 130

غلط های آمریکا!

گفت: آمریکا در این 42 سال غلطی نبوده که نکرده باشد!

گفتم: مثلاً؟
گفت: حداقل ٨۵٪ درآمد نفت ایران به عنوان مهم‌ترین منبع درآمدی از دست رفته ، ایران از جایگاه دومین تولید کننده اوپک به ته جدول این سازمان سقوط کرده ، علی رغم موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد هیچ خط لوله گاز و نفت بین المللی از خاک ایران ترانزیت نمی‌شود ، حلقۀ محاصره اقتصادی چنان تنگ شده که چین ابرقدرت که خودش رقیب تمام عیار آمریکاست، پول های ایران را با تحریم های یک جانبه این کشور بلوکه کرده ، همه کشورها حتی دوستان به ظاهر نزدیک ما چنان به تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ما تمكین می كنند که حتی  از فروش دارو که مشمول تحریم‌ها هم نیست خودداری می‌کنند ، هیچ سرمایه گذاری خارجی در ایران انجام نمی‌شود ، هر آنچه را که با دور زدن تحریم‌ها می خریم، باید گران تر از قیمت معمول خرید کنیم و هر آنچه صادر می‌کنیم، باید زیر قیمت جهانی بفروشیم ، هزینۀ سر پا نگهداشتن صدها هواپیمای مستعمل از خرید نو آن ها بیشتر است ، در آمریکا هر كسی كه از مادرش قهر می كند با طرح شكایتی واهی از ایران چند میلیون دلار از پول ها و اموال بلوکه شده ایران را به حکم دادگاه دریافت می‌کند. 

گفتم: تو فقط داری خسارت هایی که به ما وارد کرده،ردیف می کنی. چرا خسارت هایی که آمریکا متحمّل نشده نمی گویی؟

گفت: و اما در طرف آمریکایی نه تنها خسارتی دیده نمی‌شود ، بر عکس آمریکا این جنگ را به دکانی دو نبش برای کاسبی خود تبدیل کرده است . بر خلاف ایران که لیست خساراتش بلند بالاست، بالعکس لیست منافع آمریکا از این جنگ بی شمار است . آمریکا با عَلَم کردن ایران به عنوان هیولای منطقه در ۱۰ کشور از ۱۳ همسایه زمینی و دریایی ما پایگاه نظامی ایجاد کرده ، خریدار ۳۵٪ کل فروش اسلحه در جهان کشورهای منطقه هستند ، سهم آمریکا از این بازار ۹۰٪ است ، آمریكا كشورهای ضعیف ولی ثروتمند منطقه را چنان به خود وابسته كرده كه ترامپ به شكلی تحقیر آمیز علناً به آن ها هشدار می دهد اگر ما نباشیم ایران کمتر از یك هفته شما را می خورد ، تسلط آمریکا بر منطقه سرشار از انرژی در رقابت رو به تزاید با چین تشنه انرژی بسیار کارساز خواهد بود ، اسرائیل متّحد استراتژیک آمریکا که قرار بود از صفحه روزگار محو شود در حال گشایش سفارتخانه ها و احداث پایگاه های جاسوسی خود بیخ گوش ما در خلیج فارس است ، آمریکا در این جنگ یک کاسبی با سود صد در صدی بدون یک دلار هزینه هم دارد و آن كسب سالانه میلیاردها دلار از محل جریمه بانک‌ها و شرکت‌هایی که تحریم ایران را نقض می‌کنند

گفتم: پس ما چگونه باید با آمریکای جهانخوار پیکار می کردیم؟

گفت: می گویند یک ایرانی به یک ژاپنی می گوید: آمریکا بزرگ ترین جنایت جنگی یعنی بمب اتمی را علیه شما به کار گرفت و هزاران نفر از شما را در جنگ دوم جهانی کشت! چرا مرگ بر آمریکا» نمی گویید؟

ژاپنی می گوید: آمریکا گاوی وحشی است! شما با شاخ هایش درافتاده اید،ولی ما شیرش را می دوشیم!

گفتم: ولی باز هم #سیاهنمایی کردی؟!

#شفیعی_مطهر

کانال رسمی گاه گویه های مطهر

https://t.me/gaahgooye

اگر حافظ امروز بود!/طنز

هزار مرغ ماهی خوار

لطفا آخرین نفر نباشید!

، ,آمریکا ,های ,یک ,منطقه ,کرده ,نمی‌شود ، ,است ، ,ایران را ,این جنگ ,کرده ،

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ruismalohes delgedisbi sterrafgoodgprer ovtardiasec ileveblau بلاگ نویسان میهن mypthanklumil reitijelbo immasgenic شهید کربلایی مهدی شکیبا